Mokomieji žaislai gali turėti didelį poveikį ugdant vaikų pažinimo įgūdžius ir problemų sprendimo gebėjimus. Šie žaislai skirti stimuliuoti vaikų smegenis ir paskatinti juos kritiškai ir logiškai mąstyti. Pavyzdžiui, statybiniai blokai ir galvosūkiai gali padėti vaikams lavinti erdvinį suvokimą, rankų ir akių koordinaciją bei problemų sprendimo įgūdžius. Be to, mokomieji žaislai, apimantys matematikos ir gamtos mokslų sąvokas, gali pagerinti vaikų supratimą apie šiuos dalykus ir paskatinti jų susidomėjimą daugiau apie juos sužinoti. Žaisdami su lavinamaisiais žaislais vaikai gali išsiugdyti svarbius pažinimo įgūdžius, kurie jiems bus naudingi visą gyvenimą.
Lavinamieji žaislai taip pat skatina vaikų kūrybiškumą ir vaizduotę. Edukaciniai žaislai, leidžiantys vaikams statyti ir kurti, pavyzdžiui, meno reikmenys, konstravimo rinkiniai ir amatų rinkiniai, gali padėti vaikams lavinti kūrybiškumą ir vaizduotę. Šie žaislai leidžia vaikams tyrinėti savo pomėgius ir išreikšti save naujais ir įdomiais būdais. Be to, mokomieji žaislai, kuriuose pasakojama istorija ir žaidžiami vaidmenimis, gali padėti vaikams lavinti kalbos ir bendravimo įgūdžius, taip pat lavinti jų vaizduotę. Suteikdami vaikams lavinamuosius žaislus, kurie skatina kūrybiškumą ir vaizduotę, tėvai ir globėjai gali ugdyti savo vaikų meilę mokytis ir tyrinėti. Edukaciniai žaislai 2 metu vaikui gali būti įvairūs, tiek jutiminiai, tiek garsiniai. Galvosūkiai vaikams žaidimai labai populiarūs dar 5-8 amžiaus grupių.
Mokomieji žaislai ne tik gerina pažintinius ir kūrybinius įgūdžius, bet ir gali padėti vaikams ugdyti svarbius socialinius ir emocinius įgūdžius. Žaislai, apimantys bendradarbiavimą ir komandinį darbą, pavyzdžiui, stalo žaidimai ir grupių formavimo rinkiniai, gali padėti vaikams išmokti dirbti kartu ir efektyviai bendrauti su kitais. Mokomieji žaislai, orientuoti į emocinį intelektą, pavyzdžiui, lėlės ir lėlės, gali padėti vaikams ugdyti empatiją ir emocinį sąmoningumą . Žaisdami su lavinamaisiais žaislais, skatinančiais socialinį ir emocinį vystymąsi, vaikai gali išmokti svarbių gyvenimo įgūdžių, kurie padės jiems tapti visaverčiais asmenimis.
Mokomieji žaislai būna įvairių formų, kurių kiekviena turi unikalią naudą vaikų vystymuisi. STEM žaislai, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas mokslui, technologijoms, inžinerijai ir matematikos įgūdžiams, šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje tampa vis populiaresni. Šie žaislai gali padėti vaikams ugdyti problemų sprendimo įgūdžius, kritinio mąstymo įgūdžius ir kūrybiškumą . Užsiimdami praktine veikla vaikai gali smagiai ir interaktyviai sužinoti apie sudėtingas sąvokas. STEM žaislai taip pat gali padėti paruošti vaikus būsimai karjerai šiose srityse . Todėl STEM žaislų įtraukimas į vaikų žaidimo laiką gali turėti teigiamos įtakos jų mokymuisi ir vystymuisi. Daugiau informacijos rasite http://kamtoreikia.lt/category/auginantiems-vaikus/.