Gyvenimo būdo pokyčiai, tokie kaip dietos, mankštos ir miego modelių keitimas, gydymas vandeniu, dažnai gali būti veiksmingi gydant įvairias sveikatos būkles be vaistų. Pavyzdžiui, sveika mityba ir reguliari fizinė veikla gali padėti valdyti tokių ligų simptomus kaip aukštas kraujospūdis, diabetas ir nutukimas. Pakankamas miegas taip pat yra būtinas bendrai sveikatai, nes miego trūkumas yra susijęs su įvairiomis sveikatos problemomis, įskaitant: Depresija. Nerimas. Širdies ir kraujagyslių ligos. Atlikdami teigiamus gyvenimo būdo pokyčius, asmenys dažnai gali žymiai pagerinti savo sveikatos rezultatus ir sumažinti vaistų poreikį.
Terapija, įskaitant kognityvinę-elgesio terapiją ir psichoterapiją, taip pat gali būti veiksminga gydant įvairias sveikatos sąlygas. CBT yra psichoterapijos rūšis, kurios tikslas – keisti mąstymo ir elgesio modelius, kurie prisideda prie psichinės sveikatos problemų, tokių kaip nerimas ir depresija. Įrodyta, kad CBT yra veiksmingas gydant įvairias ligas, įskaitant: Nerimo sutrikimai. Depresija – potrauminio streso sutrikimas. Obsesinis – kompulsinis sutrikimas. Individualūs CBT seansai gali būti pritaikyti atsižvelgiant į konkrečius kiekvieno paciento poreikius, todėl tai yra labai individualizuota gydymo forma. Kita vertus, psichoterapija yra bendresnė pokalbių terapijos forma, kuri gali būti naudojama įvairioms psichikos sveikatos sąlygoms gydyti. Tiek CBT, tiek psichoterapija gali būti veiksmingos gydant psichikos sveikatos problemas ir mažinant vaistų poreikį.
Alternatyvūs gydymo būdai, tokie kaip akupunktūra, masažas ir meditacija, taip pat gali būti veiksmingi gydant įvairias sveikatos sąlygas. Pavyzdžiui, įrodyta, kad akupunktūra veiksmingai gydo lėtinį skausmą, migreną ir pykinimą. Masažo terapija gali padėti valdyti tokių ligų simptomus kaip fibromialgija, nerimas ir depresija. Meditacija taip pat gali veiksmingai sumažinti stresą, nerimą ir depresiją, taip pat pagerinti bendrą savijautą. Nors reikia daugiau tyrimų, kad būtų galima visiškai suprasti alternatyvių gydymo būdų veiksmingumą, jie gali būti perspektyvūs pasirinkimai asmenims, norintiems vengti vaistų arba papildyti tradicinį gydymą.
Sprendimas vartoti vaistus ar ne gydymo metu priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant būklės sunkumą. Kai kuriais atvejais gali prireikti vaistų simptomams valdyti ir tolesnių komplikacijų prevencijai. Pavyzdžiui, asmenims, sergantiems sunkia depresija ar nerimu, gali būti naudingi vaistai, padedantys reguliuoti nuotaiką ir pagerinti gyvenimo kokybę. Tačiau esant ne tokioms sunkioms ligoms, gali būti tinkamesnės nemedikamentinio gydymo galimybės. Daugiau informacijos rasite adresu http://www.manomedicina.lt.