Home > Prekės vaikams > Kaip išrinkti batus mažam vaikui?

Kaip išrinkti batus mažam vaikui?

Kai einate ieškoti avalynės savo vaikams, ar esate priblokšti batų pasirinkimo? Kyla pagunda pasirinkti pačią žavingiausią porą, tačiau geriausių batų pasirinkimas mažam berniukui ar mergaitei labiau priklauso nuo tinkamumo ir funkcijos, o ne nuo mados. Dedamos pastangos, kad batai vaikams dabar būtų gerai priglundantys ir patogūs, nes tai padeda puoselėti sveikas pėdas visam likusiam gyvenimui.

Vaiko pėda gali augti iki maždaug 18 metų. Štai kodėl tinkamas batų prigludimas ir funkcija yra labai svarbūs jūsų vaiko pėdų sveikatai ir vystymuisi.

Per trumpą laiką netinkamai prigludę batai gali sukelti jūsų mažylio pėdų skausmą, taip pat nuospaudas, įaugusius nagus ar pūsles.

Ilgainiui gali atsirasti rimtesnių problemų, tokių kaip pėdų ir pirštų deformacijos. Jei jūsų vaikas dėvi netinkamai prigludusius batus visus savo vystymosi metus (ypač iki 5 metų amžiaus), tai taip pat gali sukelti kitų ilgalaikių laikysenos ar vaikščiojimo problemų arba netgi gali sukelti nugaros skausmą vėliau.

Tiesą sakant, daugelis suaugusiųjų pėdų problemų prasideda nuo netinkamų batų arba prastos nuolatinės pėdos padėties vaikystėje.

Čia pateikiami penki patarimai, kurie padės jums išeiti su geriausia batų pora savo vaikui:

1. Pamatuokite vaiko pėdas

Pamatuokite vaiko pėdas batų parduotuvėje, o ne bandykite tai daryti patys namuose. Parduotuvės personalas turės geriausią įrangą, kad surastų tinkamą avalynę, atitinkančią jūsų vaiko pėdų ilgį ir plotį.

Papildomas patarimas: geriausia, kad jūsų mažylis stovėtų ir ant kiekvienos pėdos būtų uždėta šiek tiek svorio, o tai ją pailgina, kad būtų galima tiksliau išmatuoti.

2. Nepirkite per didelių batų

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų yra tai, kad tėvai perka vaikams per didelius batus. Tai ypač kelia nerimą kūdikiams ir mažiems vaikams, kurie tik mokosi vaikščioti.

Tėvai dažnai perka didesnius batus galvodami, kad jų vaikai užaugs, todėl šie batai tarnaus ilgiau. Tačiau realybė yra tokia, kad per pusę ar viso dydžio batai daro jūsų vaiką pažeidžiamą dėl suklupimų ir kritimų, kurių pasekoje gali susižaloti.

3. Visada tikrinkite kojų pirštus

Pakankamas plotis ir ilgis bato gale arba pirštų vietoje padeda išvengti padidėjusio spaudimo pirštams. Įsitikinkite, kad jūsų vaikas gali lengvai pajudinti priekinę pėdos dalį avėdamas batus ir laisvai judinti pirštus.

Palikite nuo 1 iki 2 centimetrų (arba maždaug nykščio pločio) nuo ilgiausio piršto iki bato priekio. Daugiau nei 3 cm yra per daug, o mažiau nei 1 cm yra per mažai.

4. Funkcija pranoksta stilių – kreipkitės pagalbos

Vaikai dažniausiai būna energingi, mėgsta sportuoti ir kitokią fizinę veiklą, todėl geriausia rinktis uždarus sportinius batelius su lanko atrama.

Guminiai padai taip pat puikiai tinka vaikams, nes jie padidina atsparumą slydimui ir padeda sumažinti kritimo riziką. Kieti padai suteikia geresnę atramą, o batai, kuriuos galite laisvai lenkti pirmyn ir atgal (minkštas padas), labai mažai palaiko ir kontroliuoja pėdos judesius.

Europos ortopedų pėdų ir kulkšnių draugija taip pat siūlo pirkti batus, pagamintus iš kvėpuojančių medžiagų, tokių kaip oda, medvilnė ar tinklelis. Vaikų pėdos labiau prakaituoja nei suaugusiųjų. Šios medžiagos gali padėti pralaidesniam oro srautui.

5. Jei batas netinka, pakeiskite juos

Jei jūsų vaikas yra intensyvioje augimo fazėje, jums gali tekti tikrinti ir keisti batus kas tris ar keturis mėnesiu.

Vaikų pėdos per tą laiką dažnai užauga apie pusę dydžio ir jiems reikia daug vietos, kad jų pėdos galėtų tinkamai vystytis.

Skirkite laiko tinkamai išmatuoti ir pritaikyti batus, rinkitės tokius stilius, kurie puikiai priglustų.

Jei žinote tikslų vaiko batų dydį, galite pasilengvinti sau užduotį ir pirkti internetu: miestomada.lt batų išpardavimas tikrai pasiūlys platų vaikiškų batų pasirinkimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *