Home > Šeima > Šeimos tobulėjimas

Šeimos tobulėjimas

Pirmasis šeimos vystymosi etapas yra šeimos vieneto formavimas. Šiam etapui būdingas įsipareigojusių santykių tarp dviejų asmenų užmezgimas, kuris gali apimti santuoką ar bendrą gyvenimą.  Tai taip pat yra ir asmeninis tobulėjimas. Šiame etape poros gali sutelkti dėmesį į tvirto savo santykių pagrindo kūrimą, įskaitant: Bendrų vertybių ir tikslų nustatymas. Efektyvaus bendravimo įgūdžių mokymasis. Konfliktų sprendimo metodų kūrimas. Emocinio intymumo puoselėjimas Šis etapas gali būti įspūdžių, linksmybių ir atsipalaidavimo metas, kai poros tyrinėja bendrus interesus ir kuria bendrą gyvenimą. Tai taip pat prisitaikymo ir pusiausvyros atstatymo metas, kai žmonės susiduria su iššūkiais sujungti du atskirus gyvenimus į vieną darnų vienetą. Žinoma, yra skirtingi šeimos tipai, kai kuriems šeimos tobulėjimas vyksta greičiau, kitiems daug lėčiau.

Antrajam šeimos raidos etapui būdingas vaikų auginimas ir šeimos augimas. Šiame etape poros gali nuspręsti susilaukti vaikų, įvaikinti ar sumaišyti šeimas per santuoką. Šis etapas pasižymi reikšmingais šeimos dinamikos pokyčiais, kai tėvai išmoksta derinti savo poreikius ir norus su vaikų auginimo reikalavimais. Šis etapas gali apimti: Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymasis. Puoselėti fizinį, emocinį ir pažintinį vaikų vystymąsi. Darbo ir šeimos įsipareigojimų derinimas. Šeimos tapatumo ir santarvės jausmo ugdymas. Šis etapas gali būti ir naudingas, ir sudėtingas, nes tėvai patiria vaikų auginimo džiaugsmus ir įtampą. Tai taip pat nuolatinio augimo ir tobulėjimo metas, nes tėvai stengiasi sudaryti kuo geresnę aplinką savo vaikams augti ir vystytis.

Trečiasis šeimos vystymosi etapas – paauglystė ir vaikų gimimas. Šiame etape vaikai pradeda tvirtinti savo nepriklausomybę ir kurti savo tapatybę. Tai gali būti sudėtingas laikas tėvams, nes jie išgyvena emocinius pakilimus ir nuosmukius, kai vaikai pradeda pilnametystę. Šis etapas gali apimti: Padėti vaikams įveikti paauglystės iššūkius. Nepriklausomybės ir savarankiškumo skatinimas. Vaikų paruošimas suaugusiųjų pareigoms. Šeimos santykių puoselėjimas vaikams paleidžiant į pasaulį. Šis etapas gali būti ir jaudulio, ir nerimo metas, nes tėvai padeda vaikams įveikti paauglystės iššūkius ir ruošia juos suaugusiųjų pareigoms. Tai taip pat apmąstymų ir augimo metas, kai šeimos prisitaiko prie besikeičiančios santykių dinamikos ir ruošiasi kitam šeimos raidos etapui. Daugiau informacijos rasite adresu https://tarpmusu.lt/category/seima-ir-santykiai/.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *