Pasaulio sveikatos organizacija ( PSO) rekomenduoja pirmuosius šešis kūdikio gyvenimo mėnesius maitinti tik krūtimi, o po to tęsti žindymą kartu su papildomu maistu iki dvejų metų ar ilgiau. Rekomendacija pagrįsta išsamiais tyrimais, rodančiais daugybę žindymo privalumų kūdikiams, įskaitant: Sumažėjusi infekcijų ir ligų rizika. Geresnis pažinimo ir neurologinis vystymasis. Sustiprintas ryšys tarp mamos ir kūdikio. Laikydamiesi PSO gairių, tėvai gali užtikrinti optimalų savo kūdikių augimą, vystymąsi ir sveikatą. Kūdikio žindymas yra svarbus momentas, rekomenduojami žindymo kursai gali palengvinti šitą kelią kiekvienai mamytei.
Pediatrų akademija taip pat rekomenduoja išskirtinai maitinti krūtimi pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius, o vėliau tęsti žindymą kartu su papildomu maistu mažiausiai vienerius metus ir ilgiau. Specialistai pabrėžia, kad žindymas turėtų tęstis tol, kol abipusiai pageidauja motina ir kūdikis, pažymint, kad nauda tęsiasi tol, kol tęsiasi žindymas. Rekomenduojamos trukmės žindymas kūdikiams gali suteikti daug naudos, įskaitant: sumažėjusi kvėpavimo takų infekcijų rizika; sumažėjęs ausų infekcijų dažnis; mažesnis staigios kūdikių mirties sindromo dažnis; sumažėjusi nutukimo ir diabeto rizika; geresnis pažintinis ir emocinis vystymasis.
Žindymas suteikia daug naudos tiek mamai, tiek kūdikiui. Kūdikiams motinos piene yra antikūnų, kurie padeda kovoti su virusais ir bakterijomis, todėl sumažėja infekcijų ir ligų rizika. Motinos pienas taip pat skatina gerą augimą ir fizinį vystymąsi, protinį brendimą, aprūpina organizmą imuninėmis medžiagomis. Be to, žindymas gali sustiprinti motinos ir kūdikio ryšį, suteikti saugumo ir komforto jausmą. Ilgalaikis maitinimas krūtimi, kaip rekomenduoja PSO, gali būti naudingas ir po kūdikystės. Tyrimai parodė, kad žindymas ilgesnį laiką gali sumažinti įvairių ligų, įskaitant astmą, alergijas ir tam tikrų rūšių vėžį, riziką. Apibendrinant galima pasakyti, kad laikantis specialistų rekomendacijų dėl maitinimo krūtimi trukmės gali būti daug naudos tiek mamai, tiek kūdikiui. Teikdamas esmines maistines medžiagas ir palaikydamas imunitetą, žindymas gali prisidėti prie optimalaus kūdikių augimo, vystymosi ir sveikatos.
Žindymo trukmę gali įtakoti keli motinos veiksniai, įskaitant motinos sveikatą, amžių ir gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, mamos, kurios laikosi sveikos mitybos ir gyvenimo būdo, dažniau žindo savo vaikus ilgiau. Be to, motinos, turinčios prieigą prie paramos ir išteklių, tokių kaip žindymo konsultantai ir krūties siurbliai, labiau linkę maitinti krūtimi. Daugiau apie tai skaitykite interneto puslapyje adresu https://tiktarpmusu.lt/category/vaikai/.