Home > Vaiko sveikata > Nuo kada galima vaikams duoti pomidorų?

Nuo kada galima vaikams duoti pomidorų?

sejama

Vienas iš mėgstamiausių daržovių tiek suaugusiems, tiek vaikams yra pomidorai. Prieš įvedant tokį skanų ir sveiką daržovę į vaikų menių, tėvai turėtų daugiau sužinoti apie jo poveikį vaikų kūnui ir optimalų laiką vaikams, susipažinti su įvairių formų pomidorais. Termiškai apdorotas pomidoras gali būti įvedamas į vaikų mitybą nuo 10 mėnesių amžiaus. Pirmuosius vaikus galima supažindinti su pomidorų sultimis arba pomidorų tyre. Vyresniems nei vienerių metų, siūlomi žaliaviniai, nulupti pomidorai. Vienerių metų kūdikiams pomidorai sumalami į bulvių košes ir vaikams, vyresniems nei 1,5- 2 metų, kurie jau išmoko kramtyti, jie gali būti pridėti prie salotų ir užkandžių. Patiekalai su pomidorais jaunesniems nei 3 metų vaikams tampa įvairesni- jie kepami su kitomis daržovėmis, sūriu ar mėsa, dedami į sriubas, įvairias salotas ir pyragus. Negalima sujungti pomidorų su pieno produktais.

Ar galima pomidorų duoti alergiškiems vaikams?

Jei vaikas, kuris bandė pomidorą pirmą kartą ar keletą dienų, turi alerginę reakciją, išberimą, virškinimo sutrikimų, sauso kosulio, odos paraudimo ar kitų pžymių pavidalu, produktas būtinai atšaukiamas. Vėliasniame amžiuje rekomenduojama pakartotinai išbandyti.

Kada prasideda pomidorų sėja?

Pomidorų sėją galima pradėti vasario mėnesį, jei augančius daigus papildomai apšviesite, o vėliau auginsite šildomame šiltnamyje. Namuose, ant palangių sėjama kovo viduryje- balandžio pradžioje. Pomidorus sėti namuose sausio ar vasario mėnesį nėra prasmės, nes dienos labai trumpos, saulės spindulių mažai. Augalai kankinasi, ištįsta, sumenka. Kovo mėnesį pasėti daigai auga daug greičiau nei vasarį. Augalai reaguoja į dienos ilgumą, todėl perdėtas skubėjimas naudos neduoda. Tačiau labai susivėlinti irgi nereikėtų.

Kada laikas sodinti pomidorus į nuolatinę vietą?

Visas šis procesas priklauso nuo pačių daigų augumo ir kur apskritai bus auginami pomidorai. Į nešildomus šiltnamius pomidorus patariama persodinti nuo geužės 25 iki birželio 10 d. Galite daigus paruošti persodinimui išnešdami juos keliomis dienomis į lauką, terasą, bakoną. Naktį vėl įneškite daigus į vidų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *