Nereikia gyventi Senovės Graikijoje, kad pagerbtumėte deivę Hygieia, kuri įkūnija tyrumą ir sveikatą. Tais tolimais laikais buvo išdėstyti higienos mokslo principai, kuriuose aiškinama, kaip reikia valgyti, rengtis, prižiūrėti kūną, kad nepakenktų organizmui. Higiena paaiškina, kokiomis sąlygomis reikia gyventi, kaip kaitalioti darbą ir poilsį, palaikyti psichinę sveikatą.
Nėščios moters higienoje atsižvelgiama į fiziologinius būsimos mamos organizmo pokyčius. Veikiant progesteronui, vietinis ir bendras imunitetas mažėja, moteris tampa imlesnė infekcijoms. Todėl būtina, kad oda ir gleivinės būtų švarios, straipsnių panašiomis temomis skaitykite http://www.manoerotika.lt/category/higienos-priemones/.
Paprastai nėštumą lydi tokie požymiai kaip padidėjęs prakaitavimas, padidėjęs makšties išsiskyrimas ir dažnas šlapinimasis. Visa tai padidina infekcijos tikimybę. Todėl viena pagrindinių asmens higienos priemonių nėštumo metu – higienos procedūras atlikti dažniau nei įprastai.
Norėdami tai padaryti, turite laikytis šių asmens higienos taisyklių:
Dažniau maudykitės duše ar vonioje.
Be higieniško efekto, dušas taip pat suteikia energijos, pagerina nuotaiką, pagerina jūsų ir jūsų būsimo kūdikio sveikatą ir bendrą tonusą. Jei nuspręsite išsimaudyti, įsitikinkite, kad vanduo nėra per karštas. Jūs negalite perkaisti.
Plaukų priežiūra
Paprastai nėštumo metu dėl hormoninio fono pokyčių plaukai tampa neįtikėtinai tankūs, gražūs, stiprūs ir praktiškai neslenka. Tačiau, nepaisant to, nėštumo metu, ypač pirmąjį trimestrą, nerekomenduojama plaukus dažyti. Taip pat rečiau atsitinka, kad plaukų problemos šiuo laikotarpiu pablogėja.
Įdegis saulėje ir soliariumas
Tiek nuo pirmos, tiek nuo antrojo nėštumo laikotarpiu griežtai rekomenduojame susilaikyti nuo saulės vonių.Nėščiųjų organizme dėl hormoninių pokyčių odos pigmento melanino pradeda gamintis daug daugiau nei įprastai. Dėl šios priežasties dažnai keičiasi moters veido spalva. Dėl tos pačios priežasties, jei persistengsite su įdegiu, ant kūno gali atsirasti amžiaus dėmių.
Savaiminis įdegis taip pat nėra pati geriausia išeitis, nes jame yra cheminių komponentų, kurie lengvai prasiskverbia per odą ir į kraują bei į placentą, darydami toli gražu ne geriausią poveikį kūdikio vystymuisi.
Asmeninės higienos taisyklių laikymasis nėštumo metu yra gana kruopštus uždavinys, tačiau labai svarbus, nes nuo to priklauso gera motinos ir būsimo kūdikio sveikata ir gerovė.