Home > Šeima > Kaip atpažinti santykių pasikeitimą?

Kaip atpažinti santykių pasikeitimą?

Žodis krizė kilęs iš graikų kalbos (krisis) ir reiškia lūžio tašką, proveržio laikotarpį. Ši sąvoka taip pat apima pasirinkimą, apsisprendimą ir kovą. Krizę lydi emocijos ir būsenos, tokios kaip baimė, kančia ir chaoso jausmas.

Kaip atpažinti santykių krizę?

Pirmieji požymiai tikrai yra cikliški kivirčai, tarpusavio bendravimo stoka ar pykčio išliejimas vienas ant kito. Santykių krizę gali lydėti net į depresiją panašūs simptomai, pvz., energijos ir valios egzistuoti trūkumas arba sunku užmigti. Kartais ilgalaikė krizė priveda prie priklausomybių ir net išdavystės, nes susidomėjimo savimi pradedame ieškoti kitur.

Net labiausiai mylinčiai porai gali kilti abejonių. Nuolatinis stresas ir kiti neigiami išorinio pasaulio dirgikliai tikrai nėra palankūs santykių puoselėjimui. Po įsimylėjimo ir abipusio susižavėjimo fazės, kai pradedame geriau pažinti savo partnerį, aiškiau matome, kad santykiai – tai ne tik glamonėjimasis ir mielų žodžių sakymas, bet ir sunkus darbas su savimi.

Santykių etapai

Pirmasis proveržis, kartais ir krizinis momentas santykiuose – persikėlimas kartu. Savo partnerį matome be kaukės – dieną. Susidūrimas su realybe dažnai tampa skausminga patirtimi. Mes tiek daug kalbėjomės, jam taip patiko vaikščioti, jis taip aistringai kalbėjo apie savo aistras, taip nuostabiai gamino maistą ir kaip atrodė per pasimatymus be sportinio kostiumo…

Kitas lūžis santykiuose – vaiko gimimas. Laimė, susijusi su jo gimimu, gali tapti rišikliu arba krizės priežastimi. Atmosfera, susijusi su pokyčiais ir gyvenimo pajungimu vaiko auklėjimui, kartais tampa įtempta, o tai apsunkina susitarimą net ir pačiais paprasčiausiais kasdieniais klausimais.

Tas pats gali nutikti, kai mūsų atžala palieka šeimos lizdą. „Laisvos erdvės“ jausmas ir iš naujo prisitaikymas prie gyvenimo poroje ne visada teigiamai veikia santykius, net ir ilgus metus kartu.

Problemų gali sukelti ne tik pokyčiai santykiuose.

Krizę, be kita ko, sukelia išoriniai veiksniai (uošvių, draugų įsikišimas), taip pat atsitiktiniai įvykiai (ligos, artimo žmogaus mirtis). Dažnas problemų šaltinis yra pokyčiai, vykstantys mumyse. Darbas, nauja aplinka ar kitoks požiūris į pasaulį, atsirandantis dėl gyvenimo patirties, tikrai turi įtakos santykiams.

Yra keletas būdų, kaip išvengti problemų:

  • visų pirma priimk save, tai padės išvengti krizių, kurias sukelia žema savigarba
  • antra, priimk savo partnerį, nes niekas nėra tobulas,
  • nuolat kalbėkite apie savo emocijas, užuot jas slopinę, toks paslėptas pyktis gali sukelti konfliktus ateityje,
  • pasirūpinkite bendrais ritualais, pvz., bendru maistu, eikite į teatrą, nepamirškite meilės ir artumo,
  • stengtis kuo greičiau išspręsti problemas,
  • pasirūpinkite savo patrauklumu, tiek vizualiu, tiek intelektualiniu,
  • prisiminkite savo partnerį ir jo poreikius, nekreipkite dėmesio tik į save,
  • neapleisk savo santykių, rūpinkis jais ir puoselėk juos.

Daugiau naudingų patarimų rasite https://tarpmusu.lt/category/seima-ir-santykiai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *