Home > Šeima > Kiek kartų per savaitę reikia sportuoti?

Kiek kartų per savaitę reikia sportuoti?

Kiek kartų per savaitę reikia sportuoti? – šį klausimą sau užduoda ir pradedantieji, ir pažengę sportininkai. Tai dilema žmonėms, norintiems numesti svorio, taip pat tiems, kurie nori išryškinti tam tikras raumenų sritis.

Treniruočių dažnumas turi įtakos norimų rezultatų pasiekimo greičiui, o atsakyti į klausimą „kaip dažnai sportuoti?“ yra sudėtingiau, nei galite manyti, nes tai priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, nuo treniruočių lygio, atliekamos veiklos rūšies ir jos tikslo. Kiek kartų per savaitę turėtumėte mankštintis, norėdami numesti svorio arba dailinti pilvo raumenis?

Nuo ko priklauso treniruočių dažnumas?

Kiekvienas, ketinantis reguliariai sportuoti, turėtų pradėti nuo treniruočių plano sudarymo, kuriame apibrėžtų savo tikslus ir prioritetus, taip pat nustatytų treniruočių dažnumą, trukmę ir veiklos pobūdį. Visa tai skamba banaliai, tačiau jau pačioje treniruočių plano kūrimo pradžioje iškyla pirmieji sunkumai ir klausimai, pavyzdžiui: kiek kartų sportuoti per savaitę?

Planuojant treniruočių dažnumą reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, pavyzdžiui, į užsiėmimo rūšį, savo stažą ir ankstesnę patirtį, taip pat į atliekamų pratimų apimtį ir intensyvumą. Taip pat labai svarbi yra mankštintojo sveikata ir jo galimybės.

Tinkamai pasirinkti pratybų dažnumą yra dar svarbiau, nes per didelis fizinis krūvis gali lemti persitreniravimą, o per mažas aktyvumas gali neduoti norimų rezultatų.

Kiek kartų per savaitę sportuoti norint numesti svorio?

Kokią treniruotę atlikti, kad numestumėte svorio? Pageidautina tokia, kuri padeda sudeginti daug kalorijų. Kardio arba intervalinė treniruotė yra puikus pasirinkimas, nes iš pradžių jos gali padėti sudeginti net 500-800 kcal per treniruotę. Tačiau verta pasirūpinti atliekamų pratimų įvairove, o norint pasiekti optimalių rezultatų, derinkite ištvermės tipo fizinę veiklą su jėgos treniruotėmis.

Kaip dažnai mankštintis, kad sumažėtų svoris? Iš tiesų, tinkamo svorio mažinimo pratimų dažnumo pasirinkimas yra individualus dalykas. Pagal Amerikos širdies asociacijos (The American Heart Association) rekomendacijas rekomenduojama mankštintis penkis kartus per savaitę po vieną valandą, tačiau tyrimai rodo, kad svorio mažinimui gali būti naudingos vos trys treniruotės per savaitę. Priešingai, kitais duomenimis, pranešama, kad reikšmingai numesti svorio galima, kai savaitinis fizinis aktyvumas trunka nuo 220 iki 420 minučių arba nuo 3,5 iki 7 valandų per savaitę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *