Daugelis tėvų, auginančių ikimokyklinio amžiaus vaikus dažnai nerimauja kaip seksis jų mažyliui darželyje. Tam, kad šis naujas gyvenimo etapas nekeltų daug streso, o taptų džiugiu laukimu, rekomenduotina jam ruoštis iš anksto. Tą reiktų atsakingai daryti ne tik vaikams, bet ir tėveliams.
Visų pirma, kad išvengti vaiko panikos, išgąsčio ir ašarų, jam pirmas dienas pradėjus lankyti darželį, reiktų jį pratinti būti be mamos. Pirmuosius savo gyvenimo metus, vaikas itin daug laiko praleidžia kartu su ja, todėl išvestas į darželį ir paliktas be jokio pasiruošimo, gali patirti panikos priepuolį ir išgyventi tikrą jausmų dramą. Todėl vasarą, iki rudens, kai vaikas pradės lankyti darželį, patartina kuo dažniau leisti laiką kitų žmonių draugijoje. Taip vaikas pamažu įpras pabūti be mamos ir labiau pasitikėti kitais žmonėmis.
Kiti labai svarbūs namų darbai, padėsiantys lengviau adaptuotis darželyje yra mokėjimas savanaudiškai valgyti ir naudotis puoduku. Mokėdamas pats valgyti vaikas nesijaus priklausomas nuo kitų, todėl išvengsite skausmingų „nevalgymų darželyje“ atvejų.
Kitas svarbus darbas – mokėjimas atlikti gamtinius reikalus atlikti į puoduką. Tai yra gana intymu, todėl labai svarbus vaiko ir auklėtojos santykis ir tarpusavio pasitikėjimas. Jei jį pavyks greit užmegzti, tuomet vaikas pats atsakingai žiūrės į visus „darymo į puoduką“ reikalus.
Svarbu pamažu pratinti vaiką užmigti savo lovoje, nes dažnai jis užmiega tik gulėdamas kartu su tėvais. Tai padaryti padės mylimas žaislas ar rami muzika. Kuo greičiau pavyks išmokti užmigti pačiam, tuo mažiau teks patirti streso darželyje.
Taip pat naudinga nuvažiuoti ir pasivaikščioti darželio teritorijoje, pažaisti kieme ar tiesiog pasėdėti ant lauko suoliukų. https://www.miestui.lt/mazoji-architektura/lauko-suoliukai. Pasakokite vaikui, kaip jam šiame darželyje bus smagu žaisti kartu su kitais vaikais, kokia bus jauki atmosfera darželyje ir kiek pramogų jis patirs žaisdamas su jais kieme.