Kas yra seksualiniai sutrikimai? Erekcijos disfunkcija yra paplitęs pirminis seksualinis sutrikimas, kuris paveikia daugelį vyrų visame pasaulyje. Jai būdingas nesugebėjimas išlaikyti erekcijos, pakankamos lytiniams santykiams. Vyrai, patiriantys ED, taip pat gali susidurti su lytinio potraukio sumažėjimu, susilpnėjusia erekcija arba nesugebėjimu išlaikyti erekciją reikiamą laiką. Be fizinių aspektų, ED taip pat gali turėti psichologinių pasekmių, kurios gali rodyti pagrindines santykių problemas. ED gydymas gali apimti įvairius metodus, įskaitant tokius pratimus kaip dubens dugno stiprinimas arba Kegelio pratimai, skirti pagerinti raumenų tonusą ir kraujotaką lytinių organų srityje.
Priešlaikinė ejakuliacija yra dar vienas dažnas pirminis seksualinis sutrikimas, kuris paveikia vyrus. Su šia problema susiduria maždaug 5 % vyrų. Jai būdinga ejakuliacija, kuri įvyksta anksčiau nei norėtųsi ir sukelia kančių ar santykių sunkumų. PE gali pasireikšti įvairiomis formomis, pavyzdžiui, visą gyvenimą trunkančia ankstyva ejakuliacija, kuri įvyksta po pirmojo lytinio kontakto, arba įgyta priešlaikine ejakuliacija, kuri išsivysto vėliau. Nepaisant jo paplitimo, daugelis vyrų gėdijasi ir nesiryžta aptarti PE su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais. Rasti veiksmingus PE sprendimus gali būti sudėtinga, todėl pabrėžiama, kad svarbu ieškoti profesionalių vadovų valdymo ir gydymo klausimais.
Intymi higiena ir seksualinė sveikata yra labai svarbu santuokoje. Moterų seksualinio susijaudinimo sutrikimas yra pagrindinis seksualinis sutrikimas, kuris paveikia moteris ir dažnai siejamas su mažu seksualiniu potraukiu ar susijaudinimu. Priešingai paplitusiai klaidingai nuomonei, mažas seksualinis potraukis būdingas ne tik moterims, nes vyrai taip pat gali patirti hipoaktyvų lytinio potraukio sutrikimą, kai jie susiduria su sumažėjusiu seksualiniu potraukiu. Šiems sutrikimams įtakos gali turėti įvairūs veiksniai, įskaitant psichologines problemas, tokias kaip disociacija, nerimas, depresija, traumos dėl seksualinės prievartos ir miego sutrikimai. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų pagalbos ieškojimas ir terapinių intervencijų tyrimas gali padėti asmenims išspręsti šias sudėtingas problemas ir pagerinti savo seksualinę gerovę. Be to, supratus hormonų, tokių kaip testosteronas, vaidmenį reguliuojant lytinį potraukį, galima suprasti įvairiapusį vyrų ir moterų seksualinių sutrikimų pobūdį.
Hipoaktyvaus seksualinio potraukio sutrikimui būdingas nuolat mažas seksualinis potraukis arba jo nebuvimas, sukeliantis kančią arba tarpasmeninių sunkumų. Asmenys, turintys HSDD, gali susilpninti susidomėjimą seksualine veikla ir gali nereaguoti į savo partnerio pažangą, kaip tikėtasi. Šis sutrikimas gali labai paveikti santykius ir savigarbą, nes seksualinis potraukis vaidina lemiamą vaidmenį intymiuose ryšiuose ir bendrai gerovei.