Home > Darželis > Technologijų pritaikymas vaikų ugdyme

Technologijų pritaikymas vaikų ugdyme

Ankstyvas vaikų supažindinimas su technologijomis edukacine forma gali būti labai naudingas. Matydami STEM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos) mokymosi svarbą ir galimybes, kurias jis gali atverti, technologijų įtraukimas į ankstyvąjį vaikų ugdymą atrodo patrauklus pasirinkimas. Daugiau skaitykite https://www.manoit.lt/category/mobilusis-pasaulis/

Taigi, kokia technologinio ugdymo nauda ankstyvajame ugdyme?

Ankstyvasis ugdymas – tai vaikų nuo gimimo iki maždaug 8 metų amžiaus mokymas. Tai laikas, kai vaikai yra jautriausi, todėl svarbu, kad jie gautų tinkamą pagalbą. Kai technologijų naudojimas derinamas su socialiniu bendravimu ir tėvų arba vaikystės pedagogų patarimais, jis gali būti labai naudingas vaikams.

Ar per daug laiko, praleidžiamo prie ekrano, kenkia ankstyvajai vaiko raidai?

Nesvarbu, ar sutinkate su tuo, kad vaikams reikėtų riboti kasdien prie ekrano praleidžiamą laiką, ar ne, faktas tas, kad gyvename skaitmeniniame amžiuje. Kompiuteriai ir išmanieji prietaisai yra ne tik didelė įvairių rūšių darbų dalis, bet ir mūsų kasdienio gyvenimo dalis.

Atrodo, kad daugumai žmonių nerimą kelia tai, kad vaikai nebūtinai bendrauja su turiniu, kuris laikomas naudingu jų vystymuisi. Kai kurie žmonės gali manyti, kad laikas, praleidžiamas prie ekrano, reiškia asocialų elgesį ir nesidomėjimą fiziniais pratimais. Tačiau šios problemos kyla tik tada, jei tėvai ir pedagogai neskatina naudotis technologijomis interaktyviai ir edukaciniu būdu.

Technologijų įtraukimo į ankstyvąjį vaiko vystymąsi privalumai

  • Gali padėti mokytis STEM

STEM mokymosi tikslas – mokyti naująją kartą įgūdžių ir žinių, reikalingų ateičiai. Nuolat besikeičiančiame pasaulyje, kuriame šiandieninių darbo vietų gali nelikti po trisdešimties, dvidešimties ar dešimties metų, kaip niekada svarbu, kad šiandien vaikams suteiktume ateityje reikalingų įgūdžių. Technologijos ankstyvajame ugdyme gali padėti mokytis STEM ir paruošti vaikus ateities iššūkiams.

  • Gali atverti naujų mokymosi galimybių

Naudodamiesi elektroninėmis skaityklėmis ir kitais išmaniaisiais prietaisais vaikai gali tiesiog spustelėti žodį ir sužinoti, ką jis reiškia, todėl jiems lengviau susipažinti su platesniu žodynu. Be to, jie gali patirti tai, ko kitu atveju negalėtų patirti, pavyzdžiui, virtualų turą po muziejų arba galimybę pamatyti zoologijos sodo gyvūnų gyvenimą per tiesioginę transliaciją.

  • Gali padėti vaikams „išmokti mokytis“.

Daugelis mokyklų jau įtraukia technologijų naudojimą į savo mokymo programas. Ikimokyklinio amžiaus vaikų supažindinimas su technologijomis gali padėti jiems išsiugdyti įgūdžius, reikalingus sėkmingai mokytis pradinėje mokykloje.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *