Home > Vaiko sveikata > Vaikų mityba: Kokių medžiagų labiausiai trūksta vaikams?

Vaikų mityba: Kokių medžiagų labiausiai trūksta vaikams?

Geležies trūkumas yra vienas iš labiausiai paplitusių vaikų mitybos trūkumų. Geležis yra būtina augantiems vaikams, nes ji padeda gamintis hemoglobinui, kuris perneša deguonį kraujyje. Geležies trūkumas gali sukelti anemiją, kuri gali sukelti nuovargį, silpnumą ir susilpnėjusį imunitetą. Vaikai, kuriems gresia geležies trūkumas, yra priešlaikiniai arba mažo svorio kūdikiai, kūdikiai, kurie nėra maitinami krūtimi, ir vaikai, kurie valgo maistą, kuriame yra mažai geležies. Geležies trūkumas gali turėti įtakos vaikų mokymuisi ir elgesiui bei sumažinti suaugusiųjų darbingumą.

Vitamino D trūkumas yra dar vienas dažnas vaikų mitybos trūkumas. Vitaminas D yra būtinas kaulų sveikatai, nes padeda organizmui pasisavinti kalcį. Vaikams, kurie negauna pakankamai vitamino D, gresia rachitas – liga, sukelianti silpnus ir trapius kaulus. Kūdikiams, kurie maitinami tik krūtimi, vaikams, kuriems mažai saulės spindulių, ir tiems, kurie laikosi griežtos vegetariškos ar veganiškos dietos, gresia vitamino D trūkumas. Vitamino D papildai ypač svarbūs vaikams iki trejų metų, siekiant išvengti rachito ir padėti pasisavinti kalcį.

Kalcio trūkumas taip pat yra dažnas vaikų mitybos trūkumas. Kalcis yra būtinas stipriems kaulams ir dantims formuoti bei tinkamai nervų ir raumenų funkcijai. Vaikams, kurie nevartoja pakankamai kalcio, gresia silpni kaulai ir dantys. Pieno produktai, tokie kaip pienas, sūris ir jogurtas, yra puikūs kalcio šaltiniai. Vaikams rekomenduojama kalcio paros norma skiriasi priklausomai nuo amžiaus: 1–5 metų vaikams reikia 600 miligramų, 6–10 metų vaikams – 800–1200 miligramų, o paaugliams ir jauniems suaugusiems – 1300 miligramų. Užtikrinant, kad vaikai valgytų subalansuotą mitybą, kurioje yra daug kalcio turinčių maisto produktų, gali padėti išvengti kalcio trūkumo ir pagerinti kaulų sveikatą.

Kodėl yra svarbi sveika vaikų mityba? Vaikų mitybos trūkumo priežastys gali būti siejamos su keliais veiksniais, įskaitant netinkamus mitybos įpročius, ribotą prieigą prie maistingo maisto ir pagrindines sveikatos sąlygas. Vaikams, valgantiems daug perdirbto ir greito maisto, saldžių ir riebių užkandžių bei saldiklių, gresia pavojus, kad jie negaus pagrindinių maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus, mineralus ir skaidulas. Be to, tam tikros sveikatos sąlygos gali trukdyti maistinių medžiagų įsisavinimui, todėl gali atsirasti trūkumai. Pavyzdžiui, asmenims, besilaikantiems augalinės dietos, gali trūkti vitamino B12 ir jiems gali prireikti papildų. Svarbu nustatyti mitybos trūkumo priežastis, kad būtų išvengta neigiamų jų pasekmių. Daugiau informacijos rasite adresu http://www.manomedicina.lt/category/ligos/pediatrija/.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *