Home > Vaiko sveikata > Pediatrijos patarimai naujiems tėvams

Pediatrijos patarimai naujiems tėvams

Kokie gali būti sveikatos patarimai, padėsiantys apsisaugoti nuo virusų? Tinkamas maitinimas ir mityba yra labai svarbūs naujagimių sveikatai ir vystymuisi. Pediatrai rekomenduoja maitinti krūtimi kaip geriausią kūdikių mitybos šaltinį, nes jame yra būtinų maistinių medžiagų ir antikūnų, kurie gali apsaugoti nuo infekcijų ir ligų. Žindymas taip pat skatina ryšį tarp motinos ir kūdikio ir gali sumažinti staigios kūdikių mirties sindromo riziką. Jei žindyti neįmanoma, mišinį galima naudoti kaip pakaitalą. Svarbu laikytis instrukcijų ant mišinio talpyklos ir sterilizuoti buteliukus bei spenelius, kad išvengtumėte infekcijų.

Skiepijimas ir imunizacija yra būtini norint apsaugoti naujagimį nuo sunkių ligų. Lietuvos pediatrų akademija rekomenduoja kūdikiams skiepyti pagal grafiką, pradedant nuo gimimo ir tęsiant iki vaikystės. Šios vakcinacijos apsaugo nuo ligų, tokių kaip tymai, kiaulytė, raudonukė, poliomielitas ir hepatitas B. Svarbu laikytis rekomenduojamo skiepijimo grafiko, kad būtų užtikrinta geriausia jūsų vaiko apsauga. Atidėjus ar praleidus skiepus jūsų vaikui gali kilti rimtų ligų pavojus, taip pat gali kilti pavojus kitiems vaikams.

Saugus miegas yra labai svarbus siekiant išvengti susirgimų ir kitų su miegu susijusių nutikimų. Kūdikius visada reikia guldyti ant nugaros, ant kieto ir lygaus paviršiaus, be jokios minkštos patalynės, žaislų ar palaidų daiktų. Kūdikio miego zona turi būti tame pačiame kambaryje su tėvais, bet ne vienoje lovoje. Taip pat svarbu kad kūdikis neperkaistų ir aprengti jį tinkamais, kambario temperatūrai tinkančiais drabužiais.

Fizinio aktyvumo ir mankštos skatinimas yra esminis sveiko vaikų vystymosi ir augimo aspektas. Reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti vaikams sukurti stiprius kaulus ir raumenis, išlaikyti sveiką svorį ir pagerinti bendrą fizinę sveikatą. Vaikams rekomenduojama kasdien bent 60 minučių užsiimti vidutinio sunkumo ar intensyvia fizine veikla. Galite skatinti fizinį aktyvumą: Suteikti amžių atitinkančius žaislus ir įrangą, skatinančią judėti, pavyzdžiui, kamuoliukus ir šokdynes. Reguliariai veskite vaiką į parką ar žaidimų aikštelę.  Skatinti žaisti ir tyrinėti lauke. Aktyvaus gyvenimo būdo modeliavimas, kartu su vaiku užsiimant fizine veikla. Skatindami fizinį aktyvumą galite padėti savo vaikui išsiugdyti sveikus įpročius, kurie gali išlikti visą gyvenimą. Daugiau informacijos rasite adresu http://www.manomedicina.lt/category/ligos/pediatrija/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *