Home > Vaiko sveikata > Pratimai kūdikių mankštai namuose

Pratimai kūdikių mankštai namuose

Sveika mityba vaikams yra pagrindas, tačiau kūdikių mankštos yra taip pat labai svarbios.

Gali atrodyti, kad jūsų kūdikis daug laiko praleidžia gulėdamas, bet iš tikrųjų jis kiekvieną dieną energingai treniruojasi. Nesvarbu, ar jis muša į daiktą, spardo kojas, ar svirduliuoja keičiant sauskelnes, jūsų kūdikis mankština savo mažuosius raumenis. Ir visas tas jėgos stiprinimas yra būtinas jų motoriniam vystymuisi: jiems reikės stiprių raumenų, kad galėtų pakelti galvą, apsiversti, atsisėsti, šliaužti ir galiausiai vaikščioti. Be to, fizinis aktyvumas atsiperka dėl ramesnio miego, mažiau nerimo ir laimingesnio kūdikio, kuris nori žaisti ir mokytis. Pediatrų akademija (AAP) rekomenduoja, kad kūdikiai visą dieną turėtų bent 30 minučių fizinio aktyvumo. O kol jūsų kūdikis yra judrus ir pradeda vaikščioti, šis skaičius padidėja iki 15 minučių kiekvieną pabudimo valandą.

Pilvo laikas

Jūsų kūdikis didžiąją laiko dalį praleidžia ant nugaros. Kūdikio apvertimas ant pilvo padeda sukurti kaklo, rankų, pečių, nugaros ir pilvo raumenis. Remiantis AAP, kasdienis prižiūrimas pilvo laikas gali prasidėti jau pirmą dieną namo iš ligoninės. Pradėkite nuo kelių trijų iki penkių minučių sesijų. Paguldę kūdikio pilvuką ant antklodės ar žaidimų kilimėlio ant grindų, atsigulkite ant pilvo, kad palaikytumėte jam kompaniją. Įtraukus kūdikį, jis nori dairytis, pasiekti ir spardytis, o tai padeda sukurti raumenis, kurių jiems prireiks apsiversti, atsisėsti ir galiausiai šliaužioti. Iš pradžių jūsų kūdikis gali nerimauti pilvo metu, tačiau mankštinantis ir stipresniems raumenims jis turėtų pradėti tuo mėgautis. Didėjant jėgai ir tolerancijai, kiekvieną dieną pamažu treniruokitės iki 20 minučių pilvo žaidimo. Tęskite, net kai jūsų kūdikis gali apsiversti pats. Štai keletas idėjų, kaip žaisti pilvo laiką: Kartu šypsokitės, kalbėkitės, dainuokite ir kurkite juokingus veidus. Pajudinkite minkštą žaislą ar kūdikio raktų rinkinį, kad paskatintumėte juos pasiekti. Padėkite įdomų daiktą šiek tiek nepasiekiamoje vietoje, kad paskatintumėte išsitiesti ir suimti.

Pritūpimai

Kūdikio patraukimas į sėdimą padėtį yra dar vienas geras būdas sustiprinti pečių, šerdies, rankų ir nugaros raumenis, jei traukiate, jūsų kūdikis natūraliai lankstys pilvo raumenis ir stengsis, kad galva būtų vienoje linijoje su kūnu, o tai padės sustiprinti raumenis ir sukurti pusiausvyrą. Kol kūdikis guli ant nugaros, suimkite jo dilbius ir švelniai traukite link savęs. Sėdėjimo pratimus galite pradėti daryti maždaug po 6 savaičių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *