Home > Vaiko sveikata > Dažniausiai pasitaikančios žindymo problemos

Dažniausiai pasitaikančios žindymo problemos

Žindymas

Naujagimio žindymo trukmė. Dauguma naujagimių vidutiniškai žįsta nuo 8–12 kartų per parą. Kiekvienos dienos naujagimio maitinimosi, miego grafikas gali skirtis ir keistis mažyliui augant. Dauguma kūdikių nesitenkina reguliariu žindymu, ko dažnai jauni tėvai tikisi. Kūdikiui augant, kartu auga ir jo skrandis, tuomet dažniausiai nereguliariai maitinęsi kūdikiai, pradeda žįsti rečiau ir reguliariau. Žindymo trukmė priklauso nuo kūdikio amžiaus, apetito, asmenybės bruožų. Jei kūdikis yra nelabai išalkęs, jis žįs trumpai, kadangi vieno maitinimo eigoje, pienas riebėja. Tačiau kitą maitinimą, jis gali žįsti ilgai.

Svorio augimas. Normalus svorio priaugimas pirmaisiais 3 mėnesiais – nuo 113 iki 226g per savaitę. Svorio priaugimas matuojamas nuo mažiausio svorio buvusio po gimimo, o ne nuo gimimo svorio, kadangi po gimimo naujagimis dar svorio netenka, vėliau priauga.

Skausmingi speneliai. Dažna mama skundžiasi jautriais, skausmingais speneliais. Tai laikoma normalia būkle pirmosiomis dienomis. Skausmingumas, kuris tęsiasi ilgiau ir intensyvėja, rodo, jog tam yra rimtesnė priežastis. Dažniausia „nugraužtų“ spenelių priežastis yra neteisingas vaiko priglaudimas prie krūties. Kūdikis turi gerai apžioti spenelį supančią aureolę, apatinė vaiko lūpa turi būti atversta, nosis ir smakras liesti krūtį.

Užsikimšęs krūties pieno latakas. Žindančios mamos krūtyje randamas užsikimšęs krūties pieno latakas dėl vietinio pieno sąstovio. Manoma, kad būklė susidaro dėl sutirštėjusio priešpienio, kuris suformuoja kamštį, tačiau gali atsirasti ir dėl nepakankamo pieno pašalinimo iš dalies krūties Gydant būtina pagerinti pieno ištraukimą iš krūties.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *