Home > Mamos sveikata > Kaip nepervargti būnant mama?

Kaip nepervargti būnant mama?

Būti mama gali būti didžiulis ir daug reikalaujantis iššūkis, todėl motinos jaučiasi išsekusios, atsiranda nuovargio priežastys ir nuovargio požymiai. Tačiau yra strategijų, kurios gali padėti valdyti šiuos poreikius ir užkirsti kelią pervargimui. Viena iš svarbiausių strategijų – pirmenybė teikiama savigarbai. Būnant mamai lengva pirmenybę teikti šeimos poreikiams ir pamiršti pasirūpinti savimi. Tačiau skirdami laiko savitarnos veiklai, pavyzdžiui, mankštai, skaitymui ar atpalaiduojančiai voniai, mamoms gali pasikrauti energijos ir jaustis energingesnėmis. Savęs priežiūros prioritetas taip pat gali padėti mamoms valdyti stresą, kuris yra būtinas norint išlaikyti gerą psichinę sveikatą.

Paramos sistemos sukūrimas yra dar viena motinystės poreikių valdymo strategija. Nesvarbu, ar tai būtų partneris, šeimos narys, draugas ar paramos grupė, su kuo pasikalbėti ir pasikliauti gali labai pasikeisti motinų savijauta. Pagalbos sistemos gali suteikti emocinę paramą, praktinę pagalbą ir patarimus, kurie gali padėti mamoms jaustis mažiau priblokštoms. Svarbu atsiminti, kad prašyti pagalbos yra gerai.

Galiausiai, norint išvengti pervargimo jausmo, labai svarbu pripažinti netobulumą ir paleisti kaltę. Mamos dažnai jaučia spaudimą būti tobuloms ir viską daryti teisingai, tačiau tai yra nerealūs lūkesčiai. Gerai klysti ir ne visada viską kontroliuoti. Netobulumo priėmimas ir kaltės jausmo atsisakymas gali padėti mamoms sumažinti stresą ir labiau mėgautis motinyste. Sutelkdamos dėmesį į teigiamas akimirkas ir brangindamos laiką, praleistą su vaikais, mamos gali jaustis labiau pasitenkinusios ir mažiau priblokštos.

Tapimas mama yra reikšmingas gyvenimo pokytis, kuris kartais gali būti didžiulis. Prisitaikymas prie motinystės vaidmens reikalauja sau kelti realius lūkesčius. Mamos turėtų suprasti, kad tobulai būti neįmanoma ir kad pakeliui jos darys klaidų. Šios realybės priėmimas gali padėti sumažinti kaltės jausmą ir stresą. Taip pat svarbu atminti, kad kiekvienas vaikas yra skirtingas, ir nėra vieno visiems tinkamo požiūrio į auklėjimą. Todėl realių lūkesčių kėlimas sau ir savo vaikams gali padėti sumažinti spaudimą, kai bandoma siekti nepasiekiamų tikslų. Rutinos sukūrimas taip pat gali padėti mamoms jaustis labiau kontroliuojamoms ir mažiau priblokštoms. Nuosekli rutina gali suteikti struktūrą ir nuspėjamumą tiek motinai, tiek vaikui. Daugiau informacijos rasite http://justnet.lt/category/sveikatos-grozio-patarimai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *