Home > Namams > Kaip namuose išlaikyti kokybišką ir gaivų orą?

Kaip namuose išlaikyti kokybišką ir gaivų orą?

Sausas oras namuose, drėgnas oras namuose, per sausas oras namuose kankina kas antrus namų šeimininkus.
Patalpų oro tarša gali turėti didelį poveikį mūsų sveikatai ir gerovei, tačiau dažnai į tai nepaisoma. Įprastų patalpų teršalų nustatymas yra pirmasis žingsnis siekiant išlaikyti gerą oro kokybę namuose. Šie teršalai gali būti dulkių erkės, naminių gyvūnėlių pleiskanos, pelėsiai ir lakieji organiniai junginiai. Šių teršalų šaltinių supratimas ir priemonių jų buvimui sumažinti gali padėti pagerinti oro kokybę jūsų namuose ir sumažinti su patalpų oro tarša susijusių sveikatos problemų riziką.

Tinkama ventiliacija ir oro srautas yra labai svarbūs norint palaikyti gerą oro kokybę namuose. Rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimas gali padėti kontroliuoti oro srautą jūsų patalpoje, užtikrinant, kad panaudotas oras būtų išleistas iš patalpos, o įeinantis oras būtų filtruojamas ir pašildomas prieš patenkant į patalpą. Be to, periodiškas langų ir durų atidarymas bei ištraukiamųjų ventiliatorių naudojimas vonios kambariuose ir virtuvėse gali padėti pagerinti vėdinimą ir sumažinti patalpų teršalų koncentraciją. Tinkamas vėdinimas taip pat gali padėti reguliuoti drėgmės lygį, o tai gali sumažinti pelėsių ir kitų kenksmingų mikroorganizmų augimą.

Oro valytuvų ir filtrų naudojimas taip pat gali padėti palaikyti gerą oro kokybę namuose. Oro valytuvai yra buitiniai prietaisai, kurie gali pašalinti teršalus ir pagerinti oro kokybę jūsų namuose. Jie filtruoja orą ir sulaiko teršalus, pvz., dulkes, žiedadulkes ir naminių gyvūnėlių pleiskanas. Be to, aukštos kokybės oro filtrų naudojimas šildymo ir vėsinimo sistemose gali padėti sumažinti teršalų koncentraciją jūsų namuose. Investavimas į oro valytuvus ir filtrus gali būti geras būdas pagerinti oro kokybę jūsų namuose ir sumažinti su patalpų oro tarša susijusių sveikatos problemų riziką.

Patarimai, kaip palaikyti gryną orą namuose

Gryno oro kokybės palaikymas namuose yra labai svarbus gerai sveikatai. Reguliarus valymas ir dulkių valymas yra veiksmingi būdai išvengti dulkių, mikrobų ir kitų alergenų, galinčių paveikti namų interjerą, kaupimosi. Kasdien valyti dulkių kiekvieną horizontalų namo paviršių gal ir nebūtina, tačiau verta sutelkti dėmesį į intensyvaus eismo zonas ir dažnai naudojamus daiktus, tokius kaip elektronika ir baldai. Be to, reguliarus kilimų valymas gali padėti pašalinti dulkes ir kitus alergenus, kurie gali turėti įtakos namų interjerui. Įprastu įpročiu tapę valymu, namų savininkai gali išlaikyti gaivesnę, sveikesnę gyvenamąją aplinką . Daugiau informacijos skaitykite http://tnews.lt/category/idomus-straipsniai/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *