Home > Namams > Šviestuvų reikšmė interjere

Šviestuvų reikšmė interjere

Šviestuvus reikia derinti su patalpų išplanavimu. Labai svarbus yra natūraliai sklindančios šviesos šaltinis- langas. Dažnai nežinoma kaip tinkamai įrengti šviestuvus, kur juos statyti ar montuoti, kokius pasirinkti ir kaip juos derinti tarpusavyje. Interjerų dizaineriai pataria rinktis skirtingų rūšių šviestuvus tam, kad galima būtų išnaudoti kaip įmanoma daugiau šviesos. Pavyzdžiui, svetainėje reikia įrengti vieną pagrindinį šviestuvą pačiame centre, kur stovi sofa ir stalas ar staliukas, o papildomus šviestuvus įrengti sienose ar lubų kraštuose. Tai pat galima pastatyti laisvai pastatomą šviestuvą, kuris ne tik bus kaip papildoma šviesa kambario kampe, bet ir bus gražus akcentas. Lietuvoje ne dažnai naudojamas akcentinis apšvietimas. Jis skirtas apšviesti tam tikras vietas, į kurias norima atkreipti dėmesį, pavyzdžiui, įrengiamas apšvietimas virš paveikslų. Norint pasirinkti tinkamą apšvietimą kambaryje verta pagalvoti apie pardavėjo ar interjero dizainerio konsultaciją, juk apšvietimas yra labai svarbus.

Apšvietimas vaiko kambaryje

Vaiko kambaryje apšvietimo idėjų gali kilti daug ir įvairių. Jeigu pasiryžote įrengti gražų vaikų kambarį, tai tegul ir šviestuvai būna tikrai originalūs bei skirti vaikams. Smagu, kai vaiko kambaryje šviestuvai atrodo kitaip nei kituose kambariuose, yra puikiai pritaikyti būtent vaikų poreikiams, o vaikai gerai atpažįsta, kad tai tik jų kambario dalis.

Šviečianti sieninė žvaigždė

Vienas iš dalykų, kurį tikrai verta pakabinti vaiko kambaryje- tai ant sienos šviečianti didelė plastikinė žvaigždė. Šviečia lemputė, o formą sudaro tas gaubtas. Jeigu labai norėsite, galėsite tokias pakabinti ir kelias.

Spalvoti toršerai su paveiksliukais

Stiliaus ir dizaino magėjai neabejotinai turėtų pasirinkti stilingus vaikiškus toršerus. Dažniausiai tai būna baltas toršero gaubtas su viena spalvota linija išpieštais vaikiškais paveikslėliais, gali būti spalvotas toršero stovas.

Šviestuvai su mėgstamais herojais

Turbūt labiausiai vaikams patiks šviestuvas su mėgstamo herojaus paveikslėliais. Gal tai bus jų mėgstamo animacinio filmuko, gal komikso herojai, o gal piešinėliai iš dažnai skaitomų pasakų. Herojų kultas, tai tokia nekalta priemonė, galinti pradžiuginti savo vaikus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *