Home > Prekės vaikams > Vitaminai vaikams: kokie svarbiausi?

Vitaminai vaikams: kokie svarbiausi?

Vitaminai vaikams

Vitaminai vaikams, tai vieni pagrindinių sveikatos, harmoningo vystymosi ir energijos šaltinių. Šių medžiagų reikia skeletui ir nervų sistemai formuotis, darniam visų vidaus organų sistemų darbui. Vaikas turi gauti visų vitaminų be išimties. Augančiam vaikui reikia daug energijos, tad vitaminų atsargos greitai išsenka. Skirtingai negu suaugusiojo, vaiko organizme auga ir formuojasi įvairūs audiniai ir organų sistemos. Šiems vystymosi procesams būtinos įvairios medžiagos, tad kokie vitaminai svarbiausi?

Vitaminas C – tai pagrindinė vaiko apsauga nuo žalingos aplinkos, taip pat nuo alergijų. Šis vitaminas reguliuoja imuninės ir nervų sistemos veiklą, normalią energijos apykaitą, mažina nuovargį, turi reikšmės vaiko psichikai. C vitamino dėka susidaro pakankamai kolageno, kuris būtinas kaulams ir kremzlėms, odai ir kraujagyslėms, dantims ir dantenoms.

Augančiam vaikui ypatingai svarbus kalcis, kuris reikalingas kaulams ir dantims. Pastarieji pasiima 99 proc. organizme esančio kalcio. Likęs 1 proc. šios mineralinės medžiagos padeda perduoti nervų impulsus ir atitenka raumenų veiklai, yra kraujo sudėtinė dalis, svarbi normaliam kraujo krešėjimui. Vaiko kaulams labai svarbus ir vitaminas D, kuris taip pat padeda reguliuoti magnio kiekį. Vitamino D reikia ląstelių dalijimuisi. Cinkas būtinas normaliai pažinimo funkcijai, maistinių medžiagų, angliavandenių, riebalų rūgščių apykaitai, DNR ir baltymų sintezei, plaukams, nagams, odai, o magnis reikalingas nervų sistemos veiklai, energijos apykaitai, elektrolitų pusiausvyrai.

Vitamino A reikia ne tik geram regėjimui, bet ir skeletui formuotis, gleivinei atkurti, plaučiams ir virškinamajam traktui vystytis bei vaikui augti. Vitaminas B1taip pat padeda regėjimui. Būtent B1 suteikia vaikui energijos vystymuisi, žaidimams bei mokslams, o nuo vitamino B6 priklauso vaiko imunitetas ir raudonųjų kraujo kūnelių formavimasis.

Būtini vitaminų kiekiai priklauso nuo vaiko amžiaus, tad geriausiai vitaminais aprūpins specialūs vaikiški papildai atskiroms amžiaus grupėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *