Home > Prekės vaikams > Kaip išrinkti auksinę grandinėlę vaikui?

Kaip išrinkti auksinę grandinėlę vaikui?

Aukso dirbiniai, kaip dovana vaikelio gimimo, krikšto ar kita proga – gana dažnas pasirinkimas. Tai ilgalaikė, o tuo pačiu ir vertinga dovana, kuria vaikas galės džiaugtis net ir užaugęs. Vėliau tokios dovanos neretai perduodamos iš kartos į kartą, tampa šeimos relikvijomis.

Vaikams dažniausiai perkami juvelyriniai dirbiniai – grandinėlės, taip pat grandinėlės su pakabuku. Kaip žinia, šie papuošalai paprastai nėra skirstomi į vaikiškus ir suaugusiems skirtus papuošalus, tačiau grandinėlė vaikams turėtų būti perkama su išskirtiniu atidumu.

Paprastai labai mažam vaikeliui, pavyzdžiui, krikšto ar gimimo proga, grandinėlė dovanojama ateičiai. Tai yra, ji nededama vaikui iškart. Tokiu atveju renkantis grandinėlę, galima rinktis iš daugiau įvairių variantų – tiek storesnes, tiek plonesnes, trumpesnes ir ilgesnes.

Tačiau jeigu tai dovana jau šiek tiek ūgtelėjusiam, kelių metų vaikui, su tikslu, kad jis grandinėlę dėvės iškart, pasirinkimas turi būti kiek kitoks. Kaip žinia, vaikai yra labai judrūs, jie lipa, bėga, žaidžia su draugais. Todėl bet koks papuošalas turi būti patogus, saugus ir nekelti grėsmės jo sveikatai ar gyvybei.

Renkantis kaklo grandinėlę vaikui, ji turi būti tinkamo ilgio – nei per trumpa, nei per ilga, kad nespaustų ir neapsivyniotų aplink kaklą. Labai svarbus ir grandinėlės storis. Kuo storesnė grandinėlė, tuo daugiau grėsmės sukelti uždusimą, todėl geriausia, kad grandinėlė būtų kuo plonesnė.

Dažnai galvojama, kad storesnė yra geriau, nes mažesnė tikimybė, kad nutrūks. Tačiau šiuo atveju grandinėlės storis turi būti toks, kad užkliuvus ar bežaidžiant vaikams, ji lengvai nutrūktų. Priešingu atveju pasekmės gali būti skaudžios. Be to, vaikai linkę daiktus pamesti, o plonesnę ir mažiau vertingą grandinėlę yra mažiau skaudu prarasti, nei storesnę ir vertingesnę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *