Home > Vaiko sveikata > Kodėl neauga kūdikio svoris?

Kodėl neauga kūdikio svoris?

busimoms mamytems

Motinos pienas- geriausias maistas mažyliui. Kūdikis gali priaugti per mažai svorio: kai žindomas per retai, per trumpai, dažnai keičiamos krūtys, kai neteisingai apžioja krūtį, nesugeba žįsti. Tokiu atveju rekomenduojama kuo skubiau kreiptis specialisto pagalbos, daugelį žindymo nesklandumų galima įveikti ir susigrąžinti tokį brangų mamos pieną ir toliau sėkmingai žindyti. Ar teks mažylį primaitinti papildomai, priklausys nuo daugelio veiksnių, kaip jis jaučiasi, kaip sugeba žįsti, ar anksti pastebėtos problemos ir t. t. Visuomet pirmiausia turi būti užtikrinta normali kūdikio mityba bei sveikata.

Kokią reikšmę vaiko augimui turi genetika?

Lėto augimo priežasčių gali būti daug, bet pati didžiausia jų- genetika. Jeigu vaikučio visi tyrimai idealus, o jo svoris nepakankamas, tada lieka tik klausti tėvų, kaip jie augo vaikystėje. Dabartinis tėvų svoris neturi reikšmės, nes buvę liesi vaikystėje, jie dabar gali net turėti antsvorio. Jei vaiko svoris genetiškai užprogramuotas augti lėtai, jis vis tiek turi augti proporcingai- po truputį. Jeigu vaikas augo normaliai ir staiga sustojo- reikia kreiptis pas specialistus, ieškoti sutrikimo. Sumažėjęs svoris dažnai rodo įvairius susirgimus, pvz., pirmojo tipo diabetą, maisto alergiją, virškinimo trakto sutrikimus ir pan. Bet tėvams nereikia galvoti iškart kažką blogo. Gali būti, kad vaikas labai aktyvus ir maistas visaverčiai neaprūpina reikiamu kiekiu energijos bei kalorijomis. Reikia komsultuotis su šeimos daktaru, kuo dažniau vaikas valgo, tuo daugiau priauga svorio, tad patartina jam duoti valgyti 5-8 kartus per parą.

Nėščiųjų kursai

Nėščiųjų kursai- tai teoriniai ir praktiniai užsiėmimai būsimoms mamytėms ir tėveliams. Paprastai nėsčiųjų kursuose aptariama neštumo eiga, neštukių sveikatos ir mitybos ypatumai, pasiruošimas gimdymui ir gimdymo eiga, kvepavimo technikos ir skausmo malšinimo būdai gimdant, žindymas ir kūdikio priežiūra. Kursai aktualiausi tiems, kurie laukiasi pirmojo kūdikio, nes tada kyla daug klausimų, daug baimių ir nerimo dėl to, kad neaišku, ko tikėtis. Visų neštukių kursų tikslas- suteikti žinias ir pasitikėjimą, kurių reikia, kad galėtum sėkmingai pagimdyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *