Home > Vaiko sveikata > Kokią paramą galima gauti vaikų šeimoms su vėžiniais susirgimais?

Kokią paramą galima gauti vaikų šeimoms su vėžiniais susirgimais?

Kai jūsų pažįstamo žmogaus vaikas serga vėžiu, dažnai jaučiamės susirūpinę ar liūdni ir norim kuo nors padėti. Tačiau daugelis tėvų nežino, ką pasakyti, kai žmonės siūlosi padėti. Kartais patys tėvai nežino, ko jiems reikia. Tiesą sakant, kai kurie tėvai sako: „Aš dažniausiai padedu kitiems“ arba „Man gėda, kai gaunu pagalbą“. Vaiko, kuriam ką tik buvo diagnozuotas vėžys, tėvus dažnai pribloškia nauji situacijos reikalavimai. Kartais jie jaučiasi nepatogiai prašydami draugų ir šeimos narių pagalbos. Toliau pateikiama informacija, skirta suteikti jums idėjų, kaip galite geriausiai paremti šeimą, kuri susiduria su vėžiu.

Yra daug dalykų, kuriuos galite padaryti, kad suteiktumėte informacinę, praktinę ir emocinę paramą, kuri gali labai pagerinti vėžiu sergančio vaiko, globėjų ir kitų šeimos narių gyvenimo kokybę. Bendruomenės parama gali padėti šeima streso metu, jie tada jaučiasi prižiūrimi, vertinami ir gerbiami. Bendruomenę sudaro draugai, šeimos nariai, kaimynai, tėvai ir mokytojai iš mokyklos, religinių institucijų, darbo vietos ir kitų socialinių grupių nariai ir vadovai. Draugų ir bendruomenės narių teikiama priežiūra ir parama gali būti naudinga patiriantiems stresą tiek psichologiškai, tiek mažinant pagrindinius biologinius streso požymius.

Šeimos, kuriuose gydomas asmuo su vėžiniais susirgimais yra labai svarbi parama. Ji gali būti moralinė, finansinė, taip pat parama gali būti iš labdaros organizacijų, kurios už suaukotus pinigus, gali nupirkti tam tikras reikalingas procedūras, vaistus ar reikalingą įrangą. Parama šeimai gali būti ir morališkas palaikymas, kuris taip pat labai svarbus tiems, kurie prižiūri sergančius, ypač kai tai yra vaikai, tėvams labai reikia ramsčio ir tvirtos rankos įsikibt, kadangi jėgų kovoti su tokiomis sunkiomis ligomis reikia begalo daug. Daugiau informacijos rasite paguoda.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *