Home > Prekės vaikams > Kramtukai vaikams – kam jie reikalingi?

Kramtukai vaikams – kam jie reikalingi?

Čiulpimo refleksas išsivysto, kai kūdikis yra įsčiose jau 32 savaitę ir paprastai visiškai išsivysto 36 savaitę. Šis čiulpimas, taip pat burnos davimas (ir galiausiai kramtymas) turi daug privalumų tiek gimdoje, tiek išorėje. Vienas stipriausių mūsų jutimo organų yra burna, kurioje turime apie 10 000 jutimo receptorių – tai daug! Kadangi mūsų burna yra viena jautriausių mūsų kūno dalių, čiulpimas ir kramtymas naudojant jutiminius kramtomuosius žaislus yra labai naudingas būdas reguliuoti mūsų elgesį.

Mūsų pojūčiai yra mūsų gebėjimo mokytis ir dalyvauti kasdienėje veikloje pagrindas. Mūsų jutimo sistema yra atsakinga už informacijos iš mūsų pasaulio paėmimą, tvarkymą ir interpretavimą, o tada prasmingą atsakymą. Kiekvienas apdoroja informaciją skirtingai. Svarbu pripažinti vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, pavyzdžiui, turinčių jutimo apdorojimo sutrikimą (SPD) ar autizmą, sensorinius poreikius. Jutiminiai kramtomieji žaislai yra populiarus vaikų įrankis, leidžiantis lengviau valdyti šią informaciją. Kramtukai vaikams yra labai populiarus pasirinkimas.

Kai matome kramtančius vaikus, tai dažnai rodo, kad vaikas nori nusiraminti, nes greičiausiai yra per daug stimuliuojamas. Mes naudojame savo burną tyrinėdami savo pasaulį. Sulaukęs 18–24 mėnesių kūdikis įdeda daiktus į burną ir kramto, normalu. Šis elgesys paprastai mažėja laikui bėgant, o įprastai vystantis, galiausiai nutrūksta. Vaikai, sergantys SPD ar autizmu, dažnai ir toliau kramto, sulaukę 2 metų amžiaus. Paprastai taip yra dėl tolesnio propriorecepcinio poveikio (įvesties į raumenis ir sąnarius). Proprioceptinis indėlis ramina ir organizuoja. Mūsų žandikaulio raumenys yra vienas stipriausių mūsų kūno raumenų; todėl kramtymas suteikia mums daug proprioreceptinio grįžtamojo ryšio į mūsų smegenis. Kai matome kramtančius vaikus, tai dažnai rodo, kad vaikas nori nusiraminti, nes greičiausiai yra per daug stimuliuojamas.

Kai kurių specialiųjų poreikių turinčių vaikų smegenys yra bombarduojamos gaunama informacija. Dėl to vaikui dažnai sunku išfiltruoti nereikšmingus dirgiklius ar informaciją ir sutelkti dėmesį tik į vieną konkretų įvestį. Dėl to tai sukelia streso reakciją smegenyse ir matome išvestinį elgesį, kuris ieško ko nors nuraminti. Labai dažnai matome, kad toks elgesys pasireiškia netinkamu kramtymu, pavyzdžiui, drabužių, daiktų ar net savęs. Mes galime padėti vaikams išmokti apdoroti gaunamą informaciją iš pasaulio, tinkamai patenkindami jų kramtymo poreikius. Sensoriniai kramtomi, silikoniniai kramtukai, kūdykių kramtukai, karoliai kramtukai leidžia pasiekti daug teigiamų rezultatų. Šiandien galima įsigyti daug įvairių sensorinių kramtomųjų žaislų. Daugiau informacijos http://manoprekes.lt/category/vaikiskos-prekes/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *