Home > Prekės mamai > Kuo skiriasi kojinės ir kokios tiks aktyviam laisvalaikio praleidimui?

Kuo skiriasi kojinės ir kokios tiks aktyviam laisvalaikio praleidimui?

Kaip tinkamų batų pasirinkimas priklauso nuo reljefo ir sąlygų, kuriomis bus jie naudojami, taip ir batams galima parinkti skirtingas kojinių rūšis. Jų įvairovė gamintojų pasiūlymuose ir parduotuvių asortimentuose yra didžiulė, todėl natūralu, kad kai kuriuos žmones gali varginti platus kojinių pasirinkimas.

Kokia kojinių paskirtis mūsų aprangoje?

Kojinės atskiria pėdą nuo bato vidinio paviršiaus, izoliuoja nuo šalčio, sugeria išsiskiriantį prakaitą ir išgarina jį į išorę bei amortizuoja pėdą. Be odos, šiuolaikinėje avalynėje dažnai yra minkštas pamušalas, GORE-TEX® membrana ir kitos sintetinės medžiagos. Jų vaidmuo – kuo geriau pašalinti batuose susikaupusią drėgmę, kartu išlaikant atsparumą vandeniui. Kad vaikščiojimas būtų malonus, mūsų kojinės turėtų (ir privalo) derėti su batais. Kasdieniam naudojimui mums puikiai tinka medvilninės kojinės, tačiau čia kalbėsime apie šiek tiek kitokią kojinių rūšį. Taigi kokios kojinės tinka aktyviam laisvalaikiui? Šiame straipsnyje parodysiu, kaip išsirinkti tinkamas kojines

Kiek kojinių galima dėvėti vienu metu?

Pirmiausia – amžina dilema: viena ar dvi kojinių poros vienu metu? Nėra vieno teisingo atsakymo. Vienų kojinių dėvėjimo šalininkai teigia, kad tai sumažina jūsų bendrąjį kūno svorį, apkrovą. Dviejų kojinių porų dėvėjimo palaikytojai teigia, kad du sluoksniai geriau apsaugo nuo nuospaudų atsiradimo, be to, efektyviau sulaiko šilumą kojose.

 

Kad ir kurį iš šių variantų pasirinktume, verta vadovautis taisykle, kuri galioja ir renkantis apatinius: nuo medvilnės geriau laikytis atokiau. Ji gerai sugeria prakaitą, tačiau prastai jį išgarina. Gera kojinių pora turi efektyviai  sugerti prakaitą ir jį išgarinti. Šį vaidmenį puikiai atlieka tinkamai pagamintos sintetinės medžiagos ir natūrali vilna. Vilnonės kojinės yra idealus pasirinkimas žiemos metu tiek vyrams, tiek moterims, o ypatingai – vaikams.

Sintetinės ar vilnonės kojinės?

Jei kalbame apie tikrai aktyvų laiko praleidimą lauke, į klausimą, kokios kojinės yra geriausios, vienareikšmis atsakymas yra merino vilnos kojinės. Jų šilumos izoliacija ir drėgmės sugeriamumas yra neprilygstami. Kone visų rūšių vilna laikoma vertingiausia kojinių bei kitų drabužių medžiaga. Vilna minkšta, todėl sušvelnina mūsų žingsnius, pašalina prakaitą nuo kūno paviršiaus, žiemą šildo, o esant aukštesnei temperatūrai vėsina. Vilna yra natūralus ir puikus izoliatorius, nes jos pluoštuose yra milijonai porų. vilna taip pat yra lankstus pluoštas ir po tempimo grįžta į pradinę formą. Ir – svarbiausia – jis pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl po visos dienos vaikščiojimo kvapas yra daug silpnesnis nei lyginant su kitomis medžiagomis.

 

Pridėjus sintetinių ar dirbtinių pluoštų, audiniai iš vilnos išlaiko kompaktišką struktūrą, jiems yra suteikiamas papildomas lankstumas ir gerinamas atsparumas dilimui, kitaip tariant, sintetikos audiniuose nereikia bijoti, jei tik medžiagos tarpusavyje yra tinkamai subalansuotos.

Kojinių dizainas

Šiuolaikinės aktyvaus laisvalaikio kojinės taip pat turi zonas, kurios skiriasi medžiagos tankiu ir storiu. Juos nesunku pastebėti žiūrint iš išorės – dažniausiai skiriasi spalva, palietus galime pajusti skirtingą jų storį. Kojinių medžiaga būna storesnė, tvirtesnė ten, kur mūsų pėdos labiausiai atsiremia į žemę: pirštų zonoje, iškart už jų – tai yra priekinėje padikaulio dalyje, taip pat ir ant kulnų. Dažnai aplink padikaulį yra elastinga dalis, kuri tvirtai priglunda prie pėdos. Kiekvienos kojinės viršutinėje dalyje yra elastinė juostelė, kuri neleidžia jai nusmukti nuo blauzdos. Blauzdos vietoje ir viršutinėje pėdos dalyje medžiaga dažniausiai yra plonesnė, todėl lengviau pašalinama drėgmė. Vidinė kojinės dalis dažniausiai būna minkšta, „pūkuota“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *