Home > Vaiko sveikata > Vaikų ligų prevencijos būdai

Vaikų ligų prevencijos būdai

Vaikų ligos ir kaip nuo jų apsisaugoti yra visų tėvelių galvos skausmas. Skatinimas reguliariai plauti rankas yra vienas veiksmingiausių būdų užkirsti kelią infekcinių ligų plitimui tarp vaikų. Rankų plovimas pašalina infekcinių ligų sukėlėjus iš rankų ir yra esminė infekcinių ligų profilaktikos priemonė. Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje pabrėžiama rankų higienos svarba, aptariama, kada ir kaip dažnai plauti rankas, kad jos būtų švarios. Būtina reguliariai plauti rankas skystu antibakteriniu muilu, o rankas patariama nušluostyti vienkartiniu rankšluosčiu arba išdžiovinti ore. Vaikų mokymas apie tai, kada ir kodėl plauti rankas gali padėti išvengti infekcinių ligų plitimo. Be to, kosint ar čiaudint rekomenduojama vengti artimo kontakto su sergančiais žmonėmis ir užsidengti burną bei nosį.

Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo skatinimas taip pat gali padėti išvengti vaikų ligų. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras atliko mokyklinio amžiaus vaikų mitybos ir fizinio aktyvumo tyrimą ir nustatė, kad sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo skatinimas gali žymiai pagerinti vaikų sveikatą. Vaikų veikloje naudojamos įvairios kūno kultūros formos – rytinė mankšta, kūno kultūros pratimai, fizinis aktyvumas pasivaikščiojimo metu. Vaikų skatinimas užsiimti reguliaria fizine veikla gali padėti išvengti nutukimo ir kitų lėtinių neinfekcinių ligų, pabrėžiant fizinio aktyvumo svarbą vaikų ligų prevencijai. Sveika mityba, kurią sudaro įvairūs vaisiai, daržovės, liesi baltymai ir nesmulkinti grūdai, taip pat gali prisidėti prie geresnių vaikų sveikatos rezultatų.

Tinkamo miego ir poilsio užtikrinimas yra dar vienas svarbus vaikų ligų prevencijos komponentas. Miego trūkumas gali susilpninti imuninę sistemą, todėl vaikai tampa labiau imlūs infekcinėms ligoms. Vaikams rekomenduojama miegoti nuo 9 iki 12 valandų per naktį, atsižvelgiant į jų amžių. Be to, streso valdymo strategijų skatinimas gali padėti išvengti streso, kurį sukelia egzaminai ir testavimas, ir jį valdyti. Teikdami pirmenybę miegui ir poilsiui bei mokydami vaikus valdyti stresą, tėvai ir globėjai gali padėti išvengti vaikų ligų ir skatinti bendrą sveikatą bei gerovę.

Skiepai  yra veiksmingiausias ir saugiausias būdas apsaugoti vaikus nuo įvairių infekcinių ligų. Pagal profilaktinių vaikų skiepijimo kalendorių daugelyje šalių, tarp jų ir Lietuvos Respublikoje, įvairaus amžiaus vaikai turėtų būti skiepijami specifinėmis vakcinomis, apsaugančiomis nuo ligų, tokių kaip tymai, kiaulytė, raudonukė, poliomielitas ir daugelis kitų. Daugiau informacijos rasite adresu http://www.manomedicina.lt/category/ligos/pediatrija/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *