Home > Prekės vaikams > Batai į mokyklą – kaip juos išsirinkti?

Batai į mokyklą – kaip juos išsirinkti?

Išrinkti mokyklinius batus vaikui tikrai yra nelengva užduotis. Tėvai dažniausiai žvalgosi praktiškų ir patvarių, tuo tarpu vaikai nori stilingų ir „kietų“. Tokiu atveju geriausia pasiekti kompromisą ir rasti tokius batus, kurie atlaikytų mokslo metus bei atrodytų puikiai. Visa tai atrodo misija neįmanoma? Jei taip, šis straipsnis – kaip tik jums. Čia pateiksime pagrindinius patarimus, kaip būtų galima palengvinti batų rinkimosi procesą, kad abi pusės liktų patenkintos nauju pirkiniu.

Stilius

Tai greičiausiai yra vienas labiausiai diskutuotinų klausimų, kai jūs ir jūsų vaikas ieškote naujų batų. Grožis – labai subjektyvus dalykas ir dažniausiai tai, kas atrodo gražu ir tinkama tėvams, vaikams bus nemadinga ir senamadiška. Mergaitės dažniausiai trokšta aukštakulnių ar kelius siekiančių ilgaaulių, tačiau, jei jūsų mokykloje yra būtinos uniformos, jie ne visada gali būti teigiamai vertinami aplinkinių. Tokiu atveju geriausia būtų rinktis juodus aulinukus ar batelius su mažu kulniuku, kurie bus auksinis viduriukas, t.y. nei per daug, nei per mažai. Tuo tarpu, jei auginate berniuką, greičiausiai jo svajonė – sportbačiai. Tai visai nenuostabu, kadangi tokie batai – itin patogūs ir neatrodo per daug formaliai. Tačiau, jei dėl mokyklos taisyklių to leisti sau negalite, pabandykite pasiūlyti įdomesnės medžiagos batus su paminkštintu padu – galbūt ir jie susilauks vaikų susidomėjimo.

Kaina

Auginti vaiką – tikrai nėra pigu, todėl tikrai niekada nesinori išleisti daugiau nei reikia ar nei esate suplanavę. Avalynės vaikams kaina labai varijuoja, priklausomai nuo to, kokie yra jūsų poreikiai bei norai. Tiesa, nors vaikai greičiausiai norės naujausių batų modelių, kuriuos avėdami galėtų pasigirti draugams, pabandykite paieškoti dizaino, kuris būtų panašus į jų išsirinktą ir būtų kur kas pigesnis. Išsirinkite tokią batų porą, kuri atitiktų jiems skirtą biudžetą ir kurios dizainas išliktų madingas visus mokslo metus – taip galėsite užsitikrinti, jog vaikui jie taip greitai neatsibos.

Patogumas

Svarbiausias aspektas, renkantis batus – ar jie patogūs vaikui. Mokykliniai batai vaikui turėtų tikti idealiai, kadangi juos jis avės bene kiekvieną dieną ištisus metus. Jei jūsų atžalai sunku atrasti batų porą, kuri būtų komfortiška, gali būti, kad prireiks pediatro pagalbos, kuris nurodys, koks modelis geriausiai tiktų jūsų vaiko pėdai. Visgi, kai kurias problemas galite išspręsti ir patys. Jei žinote, jog vaikas yra pilnapadis, rinkitės batus su išlenktu padu arba specialiai tam pritaikytus ortopedinius batus. Esant plačiai pėdai, pirkite užvarstomą avalynę – tokiu būdu galėsite reguliuoti bato plotį. Ir atvirkščiai, jeigu pėda siaura, geriausiai tiks kietesnės odos batai, kurie būtų tvirtesni nei standartinė avalynė ir suteiktų geresnę atramą.

Užsegimas

Priklausomai nuo to, koks yra jūsų vaiko amžius ir kuo jis mėgsta užsiimti, gali būti svarbus ir mokyklinių batų užsegimas. Jei jūsų vaikas yra dar visai mažas, greičiausiai patogiausias variantas tiek jums, tiek jam – lipdukais užsegami batai. Lipdukai leis jiems tinkamai ir patogiai suveržti batus, kadangi užsirišti raištelius gali būti dar per sudėtingas ir per ilgai trunkantis procesas jauname amžiuje.

Mokyklos politika

Dar vienas svarbus veiksnys, kuris gali turėti įtakos batų rinkimosi procese – jūsų vaiko mokyklos politika. Kai kurios mokyklos, kuriose yra privaloma uniforma, gali neleisti mokiniams avėti tam tikros avalynės, pavyzdžiui, ilgaaulių ar sportbačių. Net ir medžiaga, iš kurios pagaminti batai, gali būti nepriimtina pagal mokymosi įstaigos politiką. Būtent dėl šios priežasties, jei nesate užtikrinti, kokia avalynė yra leistina jūsų vaiko mokykloje, būtinai patikrinkite taisykles – gi nenorite nupirkti batų, kurių vaikas net negalėtų avėti!

Sezonas

Standartinė mokyklinių batų pora dažniausiai tinka pavasariui ir rudeniui. Tačiau jie ne visada yra puikus variantas žiemai. Jei žiema šalta ir dar snieguota, jūsų išsirinktų batų medžiaga gali neapsaugoti nuo drėgmės patekimo į vidų. Tokiu atveju rekomenduojama investuoti į šiltus, neperšlampamus žieminius batus, kurie leistų pėdoms išlikti sausoms. Tiesa, avėdamas šiuos batus mokykloje, tikriausiai vaikas sukais, tad galite pasitarti su mokytojais, jog leistų klasėje ar mokyklos rūbinėje turėti įprastus batus, su kuriais vaikas galėtų būti tol, kol laiką leis mokyklos viduje. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į tai, jog žieminiai batai turėtų guminį padą, kuris užtikrintų geresnį sukibimą, einant slidžia danga. Gi svarbiausia – saugumas.

Štai ir visi patarimai! Tikimės, jog naudodamiesi jais, galėsite rasti tobulą mokyklinių batų porą, kuri patiks ne tik jums, bet ir jūsų vaikams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *