Home > Mamos sveikata > Ką reikia žinoti jaunom šeimom, planuojančiom investuoti į nuosavą būstą

Ką reikia žinoti jaunom šeimom, planuojančiom investuoti į nuosavą būstą

naujas bustas

Porai sukūrus šeimą, o ypač susilaukus vaikučių tenka apsispręsti investuoti į nuosavą būstą, nuomotis ar gyventi su tėvais. Tačiau dažna svajoja apie jaukų naujos statybos butą, kiti kotedžą, dar kiti namą su nuosavu sklypu, kuriame augintų vaismedžius ar savo ekologiškas daržoves.

 

Kada tinkamiausias laikas, atsižvelgiant į nekilnojamojo turto rinką, nelengva užduotis apsispręsti jaunam žmogui, o kokia investicija į nuosavą būstą: namą, sklypą ar kotedžą priklausys ir nuo finansinių galimybių. Tačiau yra keli aspektai kurių pamiršti negalima.

 

1. Tik įžengus pro duris į apžiūrimas patalpas, atkreipti dėmesį ar jame gaivus oras, neaprasoję langai, nėra pelėsio ant sienų bei langų. Jei viskas gerai, tuomet puiku, butas ar namas turi gerą vėdinimo sistemą. Jei planuojat namo statybas patys, tuomet reikia pagalvoti apie būtiną investiciją į nuosavą būstą – tai yra vėdinimo sistemą. Naujos statybos namai labai sandarūs dėl didelių ergonominių reikalavimų, todėl juose vėdinimo sistema privaloma. Priešingu atveju gali patalpose kauptis drėgmė, augti pelėsis, kas yra labai kenksminga sveikatai, o kur dar nuolatinis nuovargis dėl nekokybiško miego, darbingumo stoka.

2. Renkantis kur investuoti į nuosavą būstą reikia įvertinti jo lokalizaciją. Namas ar butas turėtų būti netoli gydymo įstaigos, kad susirgus būtų patogu pasiekti tiek nuosavu automobilių, tiek greitoji pagalba lengvai privažiuotų. Svarbu ar yra netoli vaikų darželis, mokykla. Vaikui paaugus pats be didelių sunkumų galės pareiti ar viešuoju transportu parvažiuoti namo.

3. Naujasis būstas turėtų būti lengvai pasiekiamas viešuoju transportu. Jei ne visada galėsite vaikus nevežti, jei suges automobilis, pakaitinio neturėsit, vis tiek reikės pasiekti darbovietę ar kitas vietas, reikės transporto. Todėl viešasis transportas būtinas ir dar geriau jei vis važiuotų pakankamai dažnai.

4. Įsigydami pirmąjį būstą, gali būtį, kad žinote jog tai tik laikini jūsų namai, o galbūt esate apsisprendę jame apsistoti visam gyvenimui. Tačiau, dėl gyvenime susiklosčiusių neplanuotų aplinkybių, planai keičiasi ir būstą gali tekti parduoti. Tad kitas punktas investuojant į nuosavą būstą atsižvelgti į tai, kaip lengvai bustas bus parduodamas, ar jis bus patrauklus vidutiniam rinkos pirkėjui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *